مدیر سایت

مدیر سایت

شهلا روشنی: اصولاً شیرآلات وسیله‌ای هستند که برای مهار کردن جریان و فشار سیالات به کار می‌رود. وظایف اصلی شیرهای صنعتی عبارت‌اند از قطع و وصل کامل جریان، جلوگیری از بازگشت مایعات و گازهای عبور کرده، تنظیم عبور مقدار موردنیاز مایعات و گازها، تنظیم و کنترل مقدار و فشار مایعات و گازها و کنترل و ایمن نگه‌داشتن دستگاه‌های تحت‌فشار. بنا به کاربرد، مصالحی که در ساخت شیر به‌کاربرده می‌شود، مختلف است. در کارهای ساختمانی شیرهای چدنی، برنزی، برنجی و گاهی استیل (SS) استفاده می‌شود.

شنبه, 17 تیر 1396 ساعت 00:00

معیارهای شیرآلات استاندارد

 معیارهای شیرآلات استاندارد

سنجش استاندارد کالاها، با ابزار و وسایل خاص و نیز انجام آزمایش‌های متعدد صورت می‌گیرد تا نتیجه لازم برای کسب نشان استاندارد به دست‌ آید. مثلا برای سنجش کیفیت یک‌صندلی ضروری است دست‌کم، 24ساعت در معرض تحمل وزن و ضربه‌ قرار گیرد تا کیفیت آن به‌درستی مشخص شود.

به گزارش شفا آنلاين، زندگی انسان‌ها مملو از ابزار و وسایلی است که بنابر نیاز، طراحی و ساخته شده تا جایی که تصور زندگی بدون ابزار، غیرممکن به‌نظر می‌رسد. اما ساخت ابزارها از یک‌وسیله ساده مانند پیچ گرفته تا خودرو، نیازمند دارابودن معیارهای استاندارد است.

سنجش استاندارد کالاها، با ابزار و وسایل خاص و نیز انجام آزمایش‌های متعدد صورت می‌گیرد تا نتیجه لازم برای کسب نشان استاندارد به دست‌ آید. مثلا برای سنجش کیفیت یک‌صندلی ضروری است دست‌کم، 24ساعت در معرض تحمل وزن و ضربه‌ قرار گیرد تا کیفیت آن به‌درستی مشخص شود.
جمعه, 29 ارديبهشت 1396 ساعت 00:00

تولید شیرآلات

تولید شیرآلات معمولاً در ۵ مرحله اصلی ریخته گری، ماشینکاری، پرداختکاری، آبکاری، مونتاژ هستند.

ماده اولیه ای که در ریخته گری و شیرآلات استفاده میشود فلز آلیاژی برنج است. برنج آلیاژی از مس و روی میباشد که نسبت آن دو در آلیاژ تعیین کننده نوع برنج با توجه به مورد استفاده آن است. از این فلز به خاطر کاربردهای خاص و شکل و رنگ آن در مکانهای مختلفی استفاده میکنند و در صنعت شیرآلات بهداشتی به خاطر مقاومت در برابر اکسایش از آن استفاده میشود. آلیاژ برنج با رنگ معروف به زرد برنجی، در برابر کدر و لکه دار شدن مقاوم است. مس داخل برنج خاصیت میکروبکشی به آن میدهد.

- ریخته گری: ریخته گری شامل ۳ نوع قالب های ماسه ای و قالب های دایکست و قالب های ویژه میباشد. ریختهگری به صورت ماسه ای همان ریخته گری سنتی است که در آن قالبهایی یک بار مصرف از جنس ماسه ساخته میشود و پس از ریختن مواد مذاب در آن و سرد شدن با زدودن ماسه ها، محصول مورد نظر بدست می آید، کیفیت سطوح بدست آمده توسط این روش بسیار نازل و دارای خلل و فرج فراوان است و حتی پس از پرداخت هم دارای سطحی ناهموار است. ریخته گری به روش دایکست هم بیشتر برای تولید قطعات آلومینیومی و آلیاژهای روی استفاده میشود. ریخته گری با استفاده از قالبهای ریژه یکی از بهترین و با کیفیت ترین روشهای ریخته گری است که شیرآلات باکیفیت و مرغوب عمدتاً از این روش تولید میشوند. قالب معمولاً قبل از بارریزی گرم میشود و برای تولید قطعات ریختگی مرغوب همواره بایستی درجه حرارت قالب را کنترل نمود. از دیگر مزایای این روش میتوان به دقت ابعادی خوب، سطح تمام شده مناسب، کیفیت متالوژی بالای قطعات تولید شده و عیوب ریخته گری کم اشاره کرد.

- ماشینکاری: ماشینکاری شکل دادن قطعه حاصل از مرحله ریخته گری با تراش و برش به وسیله ماشینهای ابزار است. در ماشینکاری قطعات، بر حسب نوع کار از ماشینهای تراش، فرز، مته، صفحه تراش و دریل ساده استفاده میشود.

- پرداختکاری: پرداختکاری خود دارای دو مرحله، سمباده زنی و پولیش میباشد. در مرحله سمباده زنی سطح قطعات ماشینکاری شده، توسط نوارهای چرخان سمباده ساییده میشوند تا پلیسه ها و ناهمواریهای سطح کار، صاف و یکدست شوند. سپس در قسمت پولیش با همراهی واکسهای پولیش سطح کار براق و صیقلی میشود تا برای مرحله آبکاری آماده شوند.

- آبکاری: فرآیند آبکاری دارای سه بخش آماده سازی قطعات، آبکاری نیکل و آبکاری گرم است.

آماده سازی قطعات برای آبکاری: برای دست آوردن یک سطح فلزی مناسب برای آبکاری نخستین عملی که با دقت باید صورت گیرد تمیز کردن قطعه است. زیرا چسبندگی خوب زمانی بوجود می آید که فلز پایه، سطحی کاملاً تمیز و مناسب داشته باشد. بدین علت تمام لایه ها و یا قشرهای مزاحم دیگر از جمله کثیفیها، لکه های روغنی واکس، لایه های اکسید که روی قطعه در درجه های بالا ایجاد میشوند را باید از بین برد. عملیات آماده سازی شامل، چربی زدایی، تمیز کردن توسط اسید رقیق و آبکشی است.

آبکاری نیکل: نیکل رنگی سفید شبیه به نقره دارد که کمی مایل به زرد است و به راحتی صیقل پذیر و دارای خاصیت انبساط و انقباض و جوش پذیری بوده و مغناطیسی میباشد. آبکاری با نیکل اساساً به منظور ایجاد یک لایه براق برای یک لایه بعدی مانند کروم و به منظور فراهم آوردن جلای سطحی خوب و مقاومت در برابر خوردگی برای قطعات برنجی و حتی بر روی پلاستیکهایی که با روشهای شیمیایی فلزکاری شده اند به کار میرود. در مرحله آبکاری نیکل، قطعه را آن قدر در وان الکترولیت نگه میدارند که لایه ای از نیکل به ضخامت حداقل ۱۰ میکرون بر روی آن تشکیل شود.

آبکاری کروم: روکشهای لایه کروم رنگی شبیه نقره، سفید مایل به آبی دارند. قدرت انعکاس سطح کروم کاری شده و کاملاً صیقلی شده در حد ۶۵% است. این عدد برای نقره ۸۸% و نیکل ۵۵% میباشد. در حالی که خاصیت انعکاس نقره و نیکل با گذشت زمان ضایع میشود در مورد کروم تغییری حاصل نمیشود. لایه های کروم قابل جوشکاری نبوده و رنگکاری و نقاشی را نمیپذیرد. کروم در مقابل گازها و مواد قلیایی و نمکها مقاوم است. از این رو پوشش بسیار خوبی برای شیرآلات بهداشتی محسوب میشود. اما در برابر اسیدها ضعیف میباشد. به همین دلیل برای تمیز کاری شیرآلات فقط و فقط باید از سرکه رقیق شده با آب استفاده کرد. با توجه به اینکه پوششهای کروم الکترولیتی سطح مورد آبکاری را بطور کامل نمیپوشانند از این رو کروم کاری تزئینی هرگز به تنهایی مورد استفاده قرار نمیگیرد بلکه همواره آن را به عنوان پوشش نهایی بر روی روکشی که حفاظت سطح را در مقابل خوردگی ضمانت مینماید به کار میرود. معمولاً به عنوان پایه محافظ از نیکل استفاده میشود. در مرحله آبکاری کروم قطعه را آن قدر در وان الکترولیت نگه میدارند که لایه ای از کروم به ضخامت حداقل ۰/۳ میکرون بر روی آن تشکیل شود.

در مرحله مونتاژ شیرآلات بهداشتی اهرمی پس از کنترل مشخصات ظاهری قطعه آبکاری شده کارتریجهای عمدتاً اروپایی بر روی شیرآلات نصب میشوند. پس از آن تست فشار تحت فشار ۵ اتمسفر طبق استاندارد ملی ایران انجام میشود. پس از مرحله تست شیرآلات خشک و تمیز شده سپس تقسیم بندی و آماده ارائه به مصرف کننده میگردد.

کارتریجها که همان حکم مغزی در شیرهای کلاسیک را دارند و با بالا و پایین کردن اهرم جریان آب را قطع و وصل مینمایند و انواع مختلفی دارند که نوع مرغوب آن کارتریج سرامیکی فیلتردار میباشد. معمولاً کارتریجها خارجی هستند و مارکهای سدال و سیتکو و کراپ معروفتر میباشند.

 تولید شیرآلات

برخی مصرف کنندگان با تصور اینکه شیرهای اهرمی خراب میشوند آنها را دور می اندازند. اما این شیرها مشروط بر اینکه استاندارد باشند هرگز خراب نمیشوند، بلکه بعد از چند سال (برحسب استفاده) نیاز به تعویض کارتریج دارند که مانند مغزی شیرهای واشری میتوان آن را تعویض کرد. با تمام مزایایی که در مورد شیرهای اهرمی و چشمی وجود دارد، اما قیمت شیرهای واشری که برای همه آشنا هست بسیار ارزانتر است. همچنین شیرآلات واشری به سهولت و با تعویض واشر یا مغزی تعمیر میشوند اما شیرهای اهرمی برای تعمیر به تکنسین نیاز دارند. شیرهای اهرمی نسبت به شیرهای واشری دیرتر خراب میشوند. برای تمیز کردن شیرآلات به هیج وجه نباید از اسیدهای مختلف استفاده نمود بلکه میتوان از سرکه رقیق شده با آب استفاده کرد.

بهترین زمان برای نصب شیرآلات پس از اتمام کلیه کارهای ساختمانی و نصب سینک و کابینت و لوازم بهداشتی میباشد.

کنترل کیفی و فاکتورهای تعیین کننده:

موارد زیر باید در نظر گرفته شود:

- متناسب با نیاز مشتری و محل نصب انتخاب شود.

- دارای خدمات پس از فروش مناسب و قطعات یدکی باشد.

- دارای استاندارد باشد.

- در صورت خرید شیرآلات خارجی دقت شود که منطبق بر استاندارد بوده و از برنج یا استنلس استیل ساخته شده باشد.

- سطح آن به طور مناسب و با ضخامتهای گفته شده در استاندارد مربوطه آبکاری شده باشد.

- طراحی زیبا داشته باشد و با سایر تزئینات محل نصب هماهنگ باشد.

موارد زیر نشانه عدم کیفیت لازم برای استفاده و اجرا میباشد:

- دارای استاندارد نبوده و در ساخت آن سرب استفاده شده باشد.

- دارای خدمات پس از فروش مناسب نبوده و قطعات آن در بازار موجود نباشد.

- متناسب با محل مصرف نباشد مثلاً شیرآلات کلاسیک برای مکانهای عمومی مناسب نیست و به تعمیر و نگهداری زیاد نیاز پیدا میکند.

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 ساعت 00:00

اصطلاحات بازار و نکات مهم خرید

شیرآلات معمولاً بصورت کلی یا یک دست کامل خریداری میشوند. یک دست کامل شیرآلات معمولاً شامل:

شیرتوالت، شیر حمام، شیر روشویی، شیر سینک ظرفشویی میباشد. همچنین شیر سینک ممکن است با علمی ثابت یا علمی متحرک که اصطلاحاً شاوری گفته میشود خریداری شود. شیرهای پیسوار نیز در سایزهای ۱/۲ و ۳/۸ در بازار موجود بوده و باید به پلاستیکی یا برنجی بودن آن توجه داشت.

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 ساعت 00:00

آشنایی با شیرآلات بهداشتی و ساختمانی

 

شیرآلات عبارتند از مجموعه ای از قطع کننده ها که در انتهای خطوط لوله های آب نصب میشوند و عمل قطع و وصل کردن جریان آب و تنظیم شدت جریان و ترکیب آب سرد و گرم را با هم به عهده دارند. بطور کلی شیرها به دو نوع بهداشتی و صنعتی تقسیم میشوند که در اینجا نوع بهداشتی توضیح داده شده است.

علاوه بر قطع و وصل جریان آب و تنظیم جریان و ترکیب آب سرد و گرم با هم، کاربرد دیگر شیرآلات بهداشتی ساختمانی، از لحاظ زیبایی و نمای داخلی میباشد که امروزه به اولویت اول تبدیل شده است و نکته بعدی صرفه جویی در مصرف آب میباشد.

زمان: 2 الی 5 خرداد 1396 ساعات بازدید: 10 لغایت 17 مكــان: مجموعه نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب

برگزار كننده: شركت نمايشگاههاي بين المللی اشتوتگارت آلمان، اتحادیه تولید کنندگان ماشین ابزار و ماشین آلات فلزکاری آلمان

درباره نمایشگاه AMB:
این نمایشگاه به عنوان یکی از پنج رویداد بزرگ صنعت ماشین ابزار در جهان با وسعت بیش از 100.000 متر و مشارکت بیش از 1350 شرکت کننده از سراسر جهان به صورت دو سالانه با هدف ارائه آخرین تحولات صنعت ماشین ابزار و خدمات وابسته در شهر اشتوتگارت آلمان برگزار می گردد .

دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396 ساعت 00:00

تقویم 1396 نمایشگاه بین المللی تهران

 
 
ردیف عنوان نمایشگاه تاریخ برگزاری اطلاعات تماس مجری اطلاعات تماس مدیر ناظر
1 دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 14-18 فروردین کمیته ملی ربوکاپ ایران - تلفن: 88028509 - 88639546 آقای رسولی - 21912328
2 دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه 26-29 فروردین شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا - تلفن: 42917000
وب سایت: www.Iranfinex.ir
آقای نقوی - 21912523
3 Iran Green Trade Fair 1-3 اردیبهشت شرکت HPP هلند - تلفن: 8-22863787
وب سایت: www.khazareurasia.ir
آقای صفاری - 21912663
4 سومین نمايشگاه بين المللي پروژه ايران 4-7 اردیبهشت ----- آقای ربیعی - 21912651
5 چهارمين نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران (IRAN LAB) 4-7 اردیبهشت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري - اجرا توسط: موسسه تابازار ایرانیان - تلفن: 88502930
وب سایت: www.iranlabexpo.ir
آقای کبیری - 21912549
6 بيست و چهارمين نمایشگاه بین المللی مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی، سلولزی و ماشین آلات وابسته 4-7 اردیبهشت شرکت سامع پادنوین - تلفن: 5-26409902
وب سایت: www.spnco.net
آقای عسگری - 21912200
7 بيست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 16-19 اردیبهشت ----- آقای رضوی - 21912522
8 بیستمين نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپرشکی، داروئی و آزمایشگاهی - کنگره دندانپزشکی 25-28 اردیبهشت شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران - تلفن: 21912938-21912945-21912463-21912951
وب سایت: iranhealth-exhibition.ir
آقای موبدی - 21912376
9 پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته 25-28 اردیبهشت شركت نمايشگاهي ميلاد نور - تلفن: 88656169
وب سایت: www.miladfair.ir
آقای بوجار دولابی - 21912547
10 چهارمين نمايشگاه بين المللي فناوري و نوآوري 2-5 خرداد ----- آقای احسان پور - 21912463
11 بيست و چهارمين نمایشگاه بین المللی صنايع كشاورزي، موادغذایي، ماشین آلات و صنايع وابسته 2-5 خرداد شرکت پالار سامانه - تلفن: 88786689- 88205735
وب سایت: www.iranagrofoodfair.com
آقای حاجی زاده - 21912592
12 پانزدهمين نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر 9-12 تیر شرکت بین المللی بازرگانی و نمایشگاهی تهران - تلفن: 22397540-22397296-22396947
وب سایت: www.titexgroup.com
-----
13 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی 9-12 تیر شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران تلفن: 21919 -----
14 ششمين نمايشگاه بين المللي آسانسور و صنايع و تجهيزات وابسته 19-22 تیر شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران - تلفن: 22662828-21912283-21912549
وب سایت: www.iranliftex.ir
-----
15 نهمين نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه 19-22 تیر انجمن سنگ ایران - اجراء توسط: شرکت روشان روز - تلفن: 9-88743595
وب سایت: www.irsestonefair.com
16 بیست و سومين نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) 30 تیر-2 مرداد سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
وب سایت: www.irannsr.org
-----
17 بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل 8-11 مرداد ----- -----
18 هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان 21-24 مرداد اتاق تعاون ایران 6-22662845 www.iranconfair.ir -----
19 بیست و ششمين نمایشگاه فرش دستباف 1-7 شهریور ----- -----
20 نهمين نمایشگاه بین المللی انواع کف پوش، موکت و فرش ماشینی و صنایع وابسته 13-16 شهریور شرکت توسعه اوراسيا نويد - تلفن: 88997501-88994369
وب سایت: www.eurasianavid.com
-----
21 بيست و سومين نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشینهای گلدوزی و محصولات نساجی 13-16 شهریور ----- -----
22 شانزدهمين نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و مواد اولیه بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران 24-27 شهریور شرکت نمایشگاهی ماندگار تجارت شیرین - تلفن: 88558066
وب سایت: www.iranianacm.com
-----
23 هشتمین نمایشگاه بین المللی لبنیات، نوشیدنیها، چای، قهوه و صنایع وابسته 24-27 شهریور ----- -----
24 یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست 2017 2-5 مهر شرکت ملی صنایع پتروشیمی - اجراء توسط: شرکت سپنتاس کیش - تلفن: 21-88546619
وب سایت: www.iranplast.ir
-----
25 هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران و فناوری نانو 14-17 مهر شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو - تلفن: 7-22662765
وب سایت: www.idro-fairs.com
-----
26 هفدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی و کامپوزیت 14-17 مهر شرکت بانیان امید - تلفن: 22001749
وب سایت: www.ipcc.ir
-----
27 سیزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و تأسیسات آب و فاضلاب 24-27 مهر ----- -----
28 هجدهمين نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی 24-27 مهر شرکت پالار سامانه - تلفن: 88786689- 88205735
وب سایت: www.irantelecomfair.com
-----
29 شانزدهمين نمایشگاه بین المللی تأسیسات ساختمان و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی 3-6 آبان ----- -----
30 چهارمين نمايشگاه بين المللي كيف، كفش، چرم و صنايع وابسته 3-6 آبان -----
31 هفدهمين نمایشگاه بین المللی صنعت برق 13-16 آبان ----- -----
32 سیزدهمين نمايشگاه بين المللي معدن، صنایع معدنی، ماشين آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (Iran Conmin 2017) 13-16 آبان ----- -----
33 دوازدهمين نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو، لوازم و مجموعه های خودرو 22-25 آبان ----- -----
34 دومین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته 22-25 آبان ----- -----
35 هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی 4-7 آذر انجمن لوازم خانگی ایران - تلفن: 88513216-88513557
وب سایت: www.iexhap.ir
-----
36 یازدهمين نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان 4-7 آذر ----- -----
37 شانزدهمين نمایشگاه بین المللی دام،طیور،فرآورده های لبنی و صنایع وابسته 13-16 آذر ----- -----
38 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری) 13-16 آذر ----- -----
39 هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور 24-27 آذر ----- -----
40 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته 24-27 آذر ----- -----
41 پانزدهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری 3-6 دی ماه شرکت آوین افراز - تلفن: 22020248
وب سایت: www.avin-co.ir
-----
42 چهاردهمين نمایشگاه بین المللی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته 15-18 دی ماه شرکت آوین افراز - تلفن: 22020248
وب سایت: www.avin-co.ir
-----
43 یازدهمین نمایشگاه بین المللی کالا، خدمات وتجهیزات فروشگاهی و فروشگاههای زنجیره ای 15-18 دی ماه ----- -----
44 هشتمين نمایشگاه بین المللی خانه مدرن، معماری داخلی و دکوراسیون 23-26 دی ماه شرکت نمانگر - تلفن: 88203020
وب سایت: www.midex.ir
-----
45 نهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته 2-5 بهمن شرکت بین المللی بازرگانی و نمایشگاهی تهران - تلفن: 22397540-22397296-22396947
وب سایت: www.titexgroup.com
-----
46 یازدهمين نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته 13-16 بهمن ----- -----
47 شانزدهمین نمایشگاه بین المللی یراق آلات، ماشین آلات مبلمان و صنایع وابسته 23-26 بهمن ----- -----
48 هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست 5-8 اسفند ----- -----
49 دهمین نمايشگاه بين المللي انرژي هاي نو، تجديدپذير، بهره وري و صرفه جویي 5-8 اسفند ----- -----
 
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…