با 5 سال گارانتی و خدمات پس از فروش

با 5 سال گارانتی و خدمات پس از فروش

 طوفان فلز تولیدکننده شیرآلات بهداشتی ساختمانی استاندارد

طوفان فلز تولیدکننده شیرآلات بهداشتی ساختمانی استاندارد

Arrow
Arrow
Slider
  • همه
  • شیرآلات اهرمی
  • شیرآلات فانتزی
  • شیرآلات کلاسیک

تولیدکننده شیرآلات بهداشتی ساختمانی استاندارد با 5 سال گارانتی و خدمات پس از فروش

5 سال گارانتی و خدمات پس از فروش شماره ثبت طوفان فلز شیرآلات استاندارد

 

 

جدیدترین محصولات

Arrow
Arrow
Slider

تولید شیرآلات

تولید شیرآلات معمولاً در ۵ مرحله اصلی ریخته گری، ماشینکاری، پرداختکاری، آبکاری، مونتاژ هستند.

ماده اولیه ای که در ریخته گری و شیرآلات استفاده میشود فلز آلیاژی برنج است. برنج آلیاژی از مس و روی میباشد که نسبت آن دو در آلیاژ تعیین کننده نوع برنج با توجه به مورد استفاده آن است. از این فلز به خاطر کاربردهای خاص و شکل و رنگ آن در مکانهای مختلفی استفاده میکنند و در صنعت شیرآلات بهداشتی به خاطر مقاومت در برابر اکسایش از آن استفاده میشود. آلیاژ برنج با رنگ معروف به زرد برنجی، در برابر کدر و لکه دار شدن مقاوم است. مس داخل برنج خاصیت میکروبکشی به آن میدهد.

- ریخته گری: ریخته گری شامل ۳ نوع قالب های ماسه ای و قالب های دایکست و قالب های ویژه میباشد. ریختهگری به صورت ماسه ای همان ریخته گری سنتی است که در آن قالبهایی یک بار مصرف از جنس ماسه ساخته میشود و پس از ریختن مواد مذاب در آن و سرد شدن با زدودن ماسه ها، محصول مورد نظر بدست می آید، کیفیت سطوح بدست آمده توسط این روش بسیار نازل و دارای خلل و فرج فراوان است و حتی پس از پرداخت هم دارای سطحی ناهموار است. ریخته گری به روش دایکست هم بیشتر برای تولید قطعات آلومینیومی و آلیاژهای روی استفاده میشود. ریخته گری با استفاده از قالبهای ریژه یکی از بهترین و با کیفیت ترین روشهای ریخته گری است که شیرآلات باکیفیت و مرغوب عمدتاً از این روش تولید میشوند. قالب معمولاً قبل از بارریزی گرم میشود و برای تولید قطعات ریختگی مرغوب همواره بایستی درجه حرارت قالب را کنترل نمود. از دیگر مزایای این روش میتوان به دقت ابعادی خوب، سطح تمام شده مناسب، کیفیت متالوژی بالای قطعات تولید شده و عیوب ریخته گری کم اشاره کرد.

- ماشینکاری: ماشینکاری شکل دادن قطعه حاصل از مرحله ریخته گری با تراش و برش به وسیله ماشینهای ابزار است. در ماشینکاری قطعات، بر حسب نوع کار از ماشینهای تراش، فرز، مته، صفحه تراش و دریل ساده استفاده میشود.

- پرداختکاری: پرداختکاری خود دارای دو مرحله، سمباده زنی و پولیش میباشد. در مرحله سمباده زنی سطح قطعات ماشینکاری شده، توسط نوارهای چرخان سمباده ساییده میشوند تا پلیسه ها و ناهمواریهای سطح کار، صاف و یکدست شوند. سپس در قسمت پولیش با همراهی واکسهای پولیش سطح کار براق و صیقلی میشود تا برای مرحله آبکاری آماده شوند.

- آبکاری: فرآیند آبکاری دارای سه بخش آماده سازی قطعات، آبکاری نیکل و آبکاری گرم است.

آماده سازی قطعات برای آبکاری: برای دست آوردن یک سطح فلزی مناسب برای آبکاری نخستین عملی که با دقت باید صورت گیرد تمیز کردن قطعه است. زیرا چسبندگی خوب زمانی بوجود می آید که فلز پایه، سطحی کاملاً تمیز و مناسب داشته باشد. بدین علت تمام لایه ها و یا قشرهای مزاحم دیگر از جمله کثیفیها، لکه های روغنی واکس، لایه های اکسید که روی قطعه در درجه های بالا ایجاد میشوند را باید از بین برد. عملیات آماده سازی شامل، چربی زدایی، تمیز کردن توسط اسید رقیق و آبکشی است.

آبکاری نیکل: نیکل رنگی سفید شبیه به نقره دارد که کمی مایل به زرد است و به راحتی صیقل پذیر و دارای خاصیت انبساط و انقباض و جوش پذیری بوده و مغناطیسی میباشد. آبکاری با نیکل اساساً به منظور ایجاد یک لایه براق برای یک لایه بعدی مانند کروم و به منظور فراهم آوردن جلای سطحی خوب و مقاومت در برابر خوردگی برای قطعات برنجی و حتی بر روی پلاستیکهایی که با روشهای شیمیایی فلزکاری شده اند به کار میرود. در مرحله آبکاری نیکل، قطعه را آن قدر در وان الکترولیت نگه میدارند که لایه ای از نیکل به ضخامت حداقل ۱۰ میکرون بر روی آن تشکیل شود.

آبکاری کروم: روکشهای لایه کروم رنگی شبیه نقره، سفید مایل به آبی دارند. قدرت انعکاس سطح کروم کاری شده و کاملاً صیقلی شده در حد ۶۵% است. این عدد برای نقره ۸۸% و نیکل ۵۵% میباشد. در حالی که خاصیت انعکاس نقره و نیکل با گذشت زمان ضایع میشود در مورد کروم تغییری حاصل نمیشود. لایه های کروم قابل جوشکاری نبوده و رنگکاری و نقاشی را نمیپذیرد. کروم در مقابل گازها و مواد قلیایی و نمکها مقاوم است. از این رو پوشش بسیار خوبی برای شیرآلات بهداشتی محسوب میشود. اما در برابر اسیدها ضعیف میباشد. به همین دلیل برای تمیز کاری شیرآلات فقط و فقط باید از سرکه رقیق شده با آب استفاده کرد. با توجه به اینکه پوششهای کروم الکترولیتی سطح مورد آبکاری را بطور کامل نمیپوشانند از این رو کروم کاری تزئینی هرگز به تنهایی مورد استفاده قرار نمیگیرد بلکه همواره آن را به عنوان پوشش نهایی بر روی روکشی که حفاظت سطح را در مقابل خوردگی ضمانت مینماید به کار میرود. معمولاً به عنوان پایه محافظ از نیکل استفاده میشود. در مرحله آبکاری کروم قطعه را آن قدر در وان الکترولیت نگه میدارند که لایه ای از کروم به ضخامت حداقل ۰/۳ میکرون بر روی آن تشکیل شود.

در مرحله مونتاژ شیرآلات بهداشتی اهرمی پس از کنترل مشخصات ظاهری قطعه آبکاری شده کارتریجهای عمدتاً اروپایی بر روی شیرآلات نصب میشوند. پس از آن تست فشار تحت فشار ۵ اتمسفر طبق استاندارد ملی ایران انجام میشود. پس از مرحله تست شیرآلات خشک و تمیز شده سپس تقسیم بندی و آماده ارائه به مصرف کننده میگردد.

کارتریجها که همان حکم مغزی در شیرهای کلاسیک را دارند و با بالا و پایین کردن اهرم جریان آب را قطع و وصل مینمایند و انواع مختلفی دارند که نوع مرغوب آن کارتریج سرامیکی فیلتردار میباشد. معمولاً کارتریجها خارجی هستند و مارکهای سدال و سیتکو و کراپ معروفتر میباشند.

 تولید شیرآلات

برخی مصرف کنندگان با تصور اینکه شیرهای اهرمی خراب میشوند آنها را دور می اندازند. اما این شیرها مشروط بر اینکه استاندارد باشند هرگز خراب نمیشوند، بلکه بعد از چند سال (برحسب استفاده) نیاز به تعویض کارتریج دارند که مانند مغزی شیرهای واشری میتوان آن را تعویض کرد. با تمام مزایایی که در مورد شیرهای اهرمی و چشمی وجود دارد، اما قیمت شیرهای واشری که برای همه آشنا هست بسیار ارزانتر است. همچنین شیرآلات واشری به سهولت و با تعویض واشر یا مغزی تعمیر میشوند اما شیرهای اهرمی برای تعمیر به تکنسین نیاز دارند. شیرهای اهرمی نسبت به شیرهای واشری دیرتر خراب میشوند. برای تمیز کردن شیرآلات به هیج وجه نباید از اسیدهای مختلف استفاده نمود بلکه میتوان از سرکه رقیق شده با آب استفاده کرد.

بهترین زمان برای نصب شیرآلات پس از اتمام کلیه کارهای ساختمانی و نصب سینک و کابینت و لوازم بهداشتی میباشد.

کنترل کیفی و فاکتورهای تعیین کننده:

موارد زیر باید در نظر گرفته شود:

- متناسب با نیاز مشتری و محل نصب انتخاب شود.

- دارای خدمات پس از فروش مناسب و قطعات یدکی باشد.

- دارای استاندارد باشد.

- در صورت خرید شیرآلات خارجی دقت شود که منطبق بر استاندارد بوده و از برنج یا استنلس استیل ساخته شده باشد.

- سطح آن به طور مناسب و با ضخامتهای گفته شده در استاندارد مربوطه آبکاری شده باشد.

- طراحی زیبا داشته باشد و با سایر تزئینات محل نصب هماهنگ باشد.

موارد زیر نشانه عدم کیفیت لازم برای استفاده و اجرا میباشد:

- دارای استاندارد نبوده و در ساخت آن سرب استفاده شده باشد.

- دارای خدمات پس از فروش مناسب نبوده و قطعات آن در بازار موجود نباشد.

- متناسب با محل مصرف نباشد مثلاً شیرآلات کلاسیک برای مکانهای عمومی مناسب نیست و به تعمیر و نگهداری زیاد نیاز پیدا میکند.

مدیر سایت

درباره ما:

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…